Swimming Carnivals

School Swimming

Location: Lakeside Leisure Centre, Raymond Terrace

2018 Age Champions:

Primary

Girls: 8Y Jessie McHugh / 9Y Angel Gray / 10Y Ella Hirschausen / 11Y Ashleigh Vetter / 12Y Hosanna Gray

Boys: 9Y Ben Vetter / 10Y Grady Weatherley / 11Y Joshua Lee / 12Y Quentin Weatherley

Secondary:

Girls: 12Y Tiarna Chester / 13Y Skye McHugh / 14Y Kayla Fletcher / 15Y Grace Gray / 16Y Jade Keher / 17Y Bronwyn Standing / 18Y Sarah Mayan

Boys: 12Y Thomas Wylie / 13Y Jobe Hirschausen / 14Y William Vetter / 15Y Reuben Blatch / 16Y Jordan Eade / 17Y Cooper Floyer-Kell / 18Y Joshua Serret

School Swimming Carnivals

  • Secondary - Wednesday 7th February 2018
  • Primary (Y3-6) - Thursday 8th February 2018
  • Infants (K-2) - Monday 12th March
IMG_9762

Swimming House Champions

Combined Primary & Secondary 2018
  • Williams - 1001
  • Allyn - 815
  • Hunter - 626
  • Paterson - 448

THACCCSA Swimming

Primary Location: The Forum - Newcastle University

Primary Zone Swimming Program – Click Here Primary Zone Swimming Note – Click Here

MCS Primary Swimming Zone Squad

Joshua Lee, Quentin Weatherley, Callum Donaldson, Ben Vetter, Izac Lavender, Lucas Caines, Micah Game, Harry Leggatt, Jack MacDonald, Jack Sansom, Zachary Richards, Divan Bezuidenhout, Billy Francis, Grady Weatherley, Alexander Gibbon, Claude Carino, Hoanna Gray, Charley Hirschausen, Ella Hirschausen, Angel Gray, Lauren Game, Ashleigh Vetter, Zarli Knowles, Evangeline Gibson, Ivy Nesbitt, Bethany Gibson, Jessie McHugh, Audrey Frost, Kiara Chester, Chloe Burford, Makadee Leech, Tareisha Ross, Zara Walter, Sienna Walter, Murray Woodfield.

Secondary Location: Mingara Leisure Centre

Secondary Swimming Program - Click Here Secondary Zone Swimming Note – Click Here

MCS Secondary Swimming Zone Squad

Ned Twelvetree, William Vetter, Chris Woodfield, Reuben Blatch, Jordan Eade, Jobe Hirschausen, Natan Nieuwoudt, Matthew Serret, Anthony Abdullah, Thomas Wylie, Eric Carino, Noah Lilley, Jay Scholes-Delmege, Mason Witenden, Joshua Serret, Ethan Weatherley, Cooper Floyer-Kell, Malachi Barnes, Aaron Gurr, Thomas Wylie, Fletcher Sinclair, Aidan Browning, Max Hoogland, Kayla Fletcher, Skye McHugh, Grace Gray, Mia Lilley, Tiarna Chester, Emma Craddock, Simone Maslen, Tahlia Munro, Jade Keher, Madeleine Gallaway, Bronwyn Standing, Sarah Mayan, Sharni Louis, Anna Ratcliffe, Rebekah Sansom, Rebekah Middleton-Chandler, Isabella Lavender, Korie Connor, Poppy Verhaar, Monica Moore, Keira McGregor & Danielle Woolard.

THACCCSA Swimming Carnival

  • Primary - Thursday 22nd February
  • Secondary - Thursday 8th March

CSSA Swimming

Primary Location: Blacktown Aquatic Centre: Boyd St, Blacktown

Primary Swimming Program – Click Here

Secondary Location: Sydney Olympic Park Aquatic Centre (SOPAC)

Secondary Swimming Program - Click Here

CSSA Swimming Carnival

  • Primary - Monday 5th March 2018
  • Secondary - Monday 26th March 2018